BİR OTOMATİK KAPI HİKAYESİ 2 - Esdor Otomatik Kapılar %
Otomatik Kapı Sistemleri alanında Türkiye’nin ilk otomatik kapı sistemini gerçekleştirerek aldığı patentle öncü kuruluş niteliğini tescilleyen Ekol Otomasyon otomatik fotoselli kapılar: yana kayar, teleskopik, hermetik kapıların üretimini yapmaktadır.
Otomatik Kapı, Hermetik Kapı, Fotoselli Kapı
2723
post-template-default,single,single-post,postid-2723,single-format-standard,bridge-core-2.3,ajax_fade,page_not_loaded,,vss_responsive_adv,vss_width_768,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-21.7,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

BİR OTOMATİK KAPI HİKAYESİ 2

BİR OTOMATİK KAPI HİKAYESİ 2

Koşulsuz müşteri memnuniyeti kavramı henüz müşteri için bile bir anlam ifade etmezken Ekol Esdor Otomatik Kapı Sistemleri A.Ş.‘nin kuruluş stratejisi buydu. Ekonominin doğayı insan yararına sunma eylemlerinin düzeni olarak tanımlayıp insan yararına ve memnuniyetine hizmet etme anlayışı ile kurulmuş, sektörde ürün ve servis garantisi verme geleneğine öncülük yapmıştı.

p3.1Yüksek kaliteli ürünler sunarken bir yandan da müşterilerin otomatik kapı kullanma sebepleri, otomatik kapı kullanma becerileri, otomatik kapıların montajını yapan uygulamacı teknisyenlerin eğitim düzeyi, alışkanlıkları ve psikolojileri hakkındaki gözlem ve geri bildirimleri değerlendiriyordu.

Otomatik kapı kullanmak isteyen müşteriler daha önce bahsedildiği gibi yeterli deneyim ve bilince sahip olmadıkları için yalnızca fiyat odaklı tercih kullanıyor ama kısa sürede sıkıntıya düşüyordu. Aslında bir çok magaza, dükkan, market gibi satış noktalarında çok fonksiyonlu otomatik kapılara ihtiyaç yoktu. Müşteri sabah gelip kilitini açmak, akşama kadar otomatik çalıştırmak, akşam giderken de kilitleyip gitmek istiyordu. Bu isteğine kolaylıkla ulaşmak derdindeydi. Otomatik kapı montajı yapan müşteriler ise genellikle alüminyum doğrama işi yapan teknisyenlerine, işçilerine otomatik kapı montajı yaptırarak işini bitirmek istiyor, düşürmekten, yanlış elektrik bağlantıları sebebiyle yakmaktan bozmaktan korkuyor, en az maliyetle işini bitirmek istiyordu. Her iki tür müşteri de haklıydı. “Müşteri daima haklıdır” anlayışıyla başlayan ar-ge çalışmaları sonucunda her tip müşterinin ihtiyaç duyduğu özellikleri taşıyan otomatik kapı tipini seçmesine imkan veren, kullanma, montaj ve servis kolaylıklarına sahip ESDOR otomatik kapı sistemleri geliştirildi.

Öncelikle “ müşteri ne istiyor?”, “uygulamacı yani montajını yapan ne istiyor?”sorularına yanıt aramakla başlayan arge çalışması sonucunda ortaya çıkan özet şuydu: Müşteri kaliteli ama uygun fiyatlı bir otomatik kapı almak, kolaylıkla ve yıllarca sorunsuz kullanmak istiyordu. Uygulamacı ise en uygun fiyata kolaylıkla montaj yapabileceği ve çalıştıracağı bir otomatik kapı arıyor, kalitesiyle pek ilgilenmiyordu.

(devamı var)