Esdor | Esdor Otomatik Kapılar
Otomatik Kapı Sistemleri alanında Türkiye’nin ilk otomatik kapı sistemini gerçekleştirerek aldığı patentle öncü kuruluş niteliğini tescilleyen Ekol Otomasyon’un Vizyonu: “Yerinde Kalite” kavramıyla üretim ve hizmet sağlayarak, müşterilerin sürekli değişen ve gelişen ihtiyaç ve beklentilerini eş zamanlı olarak karşılayan, ulusal ve küresel düzeyde yetkin bir kuruluş olmaktır.”
Esdor Otomatik Fotoselli Kapı, Hermetik Kapı, Hermetik menteşeli 90 derece kapı, Otomatik Hangar Kapıları, Teleskopik Otomatik Kapı, Dairesel Otomatik Kapı, Gemi Kapıları, Manuel Kapılar, Otomatik Kapı, Akıllı Kapılar, Otomasyon, Ekol Sistem, Esdor, otomatik kapı aksesuarları, aksesuarlar, fotoselli kapı aksesuarları.
3010
page-template-default,page,page-id-3010,page-child,parent-pageid-3088,ajax_fade,page_not_loaded,,vss_responsive_adv,vss_width_768,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-16.7,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive

Alüminyum Kanat Üniteleri

 

esdorlogoanim DİZAYN

Alüminyum Kanat Üniteleri

40 yılı aşkın Alüminyum Yapı Sistemleri deneyimi ile geliştirilen esdor alüminyum kapı üniteleri tüm detayları çözülmüş olduğundan kolay imal ve monte edilebilen, estetik bir yapıya sahip, aynı zamanda ekonomik, özgün dizaynlardır. Üniteler deformasyona uğramadan uzun yıllar kullanılacak şekilde geliştirilmiştir.

 

esdorlogoanim ES 30:

Yumuşak çizgileriyle çağdaş cephe sistemlerinin estetik tamamlayıcısı…

ES 30 profil sistemleri cam yuvası 12 mm ve 20 mm olarak 2 tip halinde satışa sunulur.Dikey profiller oval, cam yuvası 12 mm olan yatay frofiller oval, 20 mm olan profiller düz formludur.

Teknik Özellikler

 


esdorlogoanim ES 20:

Modern, zarif, dayanıklı…ES 20 profil sistemleri cam yuvası 16 mm olarak satışa sunulur.Dikey profiller oval, yatay profiller düz formludur.

Teknik Özellikler

 


 

ESDOR OTOMATİK KAPI ALÜMİNYUM PROFİL SİSTEMLERİ

 

Binalarda yaya geçişi olan tüm geçiş alanlarında kullanılan kapıların dokunmasız olması günümüzde lüks olmaktan çıkıp zorunluluk haline geldi. Toplumda hijyen ve güvenlik gibi iki önemli konuda bilincin gelişmesiyle birlikte bu amaca yönelik araçların üretiminin ve kullanımının yaygınlaşmasına sebep oldu. Otomatik kapı sistemleri dokunmasız geçiş imkanı veren ve aynı zamanda alarm ve benzeri güvenlik araçlarının kullanımını mümkün kılan ürünler olarak önemli bir yapı unsuru oldu.

 

Otomatik kapı sistemleri bina ana girişlerinde veya iç alanlardaki geçiş noktaları, odalar gibi bölümlerde yaya trafiğinin kontolünde ihtiyaç duyulan malzemeler olmakla birlikte konfor ve estetik sağlaması nedeniyle de temel yapı malzemesi kategorisinde yer almaktadır.

 

Otomatik kapı sisteminin birincil derecede önemli olan kısmı mekanik tasarımı ve düzgün montajıdır. Otomatik çalışmasını temin eden donanımı ne denli mükemmel olusa olsun bir otomatik kapının sağlıklı ve tam fonksiyonel çalışması için sağlam bir zemine, tekniğine uygun olarak ve yine teknik gerekleri karşılayacak malzemelerden oluşan sabit ve hareketli kanatlardan meydana gelen bir profil sistemi kullanılması şarttır.

 

Zira otomatik veya yapay zekaya sahip hangi ürün olursa olsun düzgün çalışması için sağlam bir zemin üzerine kurulması şarttır. Otomatik kapının monte edildiği duvar ve zemin sağlam ve net ölçüsünde olmazsa kapı kanatlarının çalışması sağlıklı olamaz. Örneğin yana kayar bir kapı manuel olarak yani elle sorunsuz olarak açılıp kapanıyorsa otomatik kapı mekanizmasıyla birleştirildiğinde otomatik olarak sorunsuz çalışır. Manuel çalışmasında sürtünme varsa otomatik çalışması ya hiç münkün olmayacak ya da kısa zamanda arıza yapmasına sebep olacaktır. Bu sebeple Otomatik Kapı mekanik ünitesi çok önemlidir.

 

Esdor Otomatik Kapı Alüminyum Profil Sistemleri bir otomatik kapı kurulumunun gerektirdiği tüm teknik ve estetik özelliklere sahip özgün ürünlerdir. Deformasyona uğramadan yıllarca kullanılacak sağlamlıkta üretilen Esdor Otomatik Kapı Alüminyum Profil Sistemleri kasa ve alüminyum kanat profillerinin yanısıra tüm bağlantı elemanları ve aksesuarları da dahil olmak üzere komple bir paket ürün olarak üretilmektedir. Bu özellikleriyle uygulamacılara kolay ve sağlıklı montajı garanti eder.