Esdor Akıllı Kapı Teknolojisi:

 

ESDOR EGS

 

ESDOR Kapılar bugünün ve geleceğin gereksinimlerini karşılamak üzere uzun yıllar boyunca titizlikle sürdürülen arge çalışmalarıyla geliştirilmiştir. Esdor arge çalışmalarının değişmeyen temel parametresi ise kalite, estetik ve teknolojidir.

Bu nedenle Esdor® Dizaynı sadece güzel görünen değil, aynı zamanda enerji tasarrufu, hijyen kontrolü , çeşitli teknolojik araçlarla uyumlu çalışma , uzaktan veya merkezi yönetim gibi güncel ihiyaçlara cevap veren, tüm detaylarıyla küreselleşmiş üretimi temsil eder. Yapay zekaya sahip olduğu için “zaman üstü kapı sistemi” olarak tanımlanan ESDOR Kapıların bu ünvanı hak ettiren özelliklerinden bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

 

1-ESDOR AKILLI KAPI TEKNOLOJİSİ:

Endüstriyel uygulamalarda karmaşık sistemlerin daha sorunsuz ve verimli çalışmasına olanak veren ve insan beyninin çalışma şekline yakın bir yapay zeka uygulaması oluşturma prensibi kullanılarak geliştirilmiştir.

Esdor Akıllı Kapı Teknolojisi ile çalışan kontrol mekanizması, algılama-yorumlama ve hareketlerini ona göre düzenleme prensibine dayanan Self-monitoring kontrol özelliğine sahiptir.

Esdor Akıllı Kapı Sistemlerinde bulunan ve akıllı (intelligent) olarak tanımlanan bu sistem sayesinde kullanım hatalarından kaynaklanacak bir çok arızaya karşı da kendini korur. Ayrıca kapı kanatlarının ağırlığına göre hız ayarını otomatik olarak yapması ve ani hareketlere izin vermemesi nedeniyle sistemsel hata kaynaklı arıza yapmama özelliğine sahiptir. Bu özelliği uzun yıllar sağlıklı çalışmayı garanti eder.

 

2-EGS GENEL SÜRÜCÜ:

Esdor genel sürücü (mikroprosesör) 32 Bit işlemcisi ile on yıl önceki kapıları da güncelleme özelliğine sahiptir. Merkezi yönetim kabiliyeti sayesinde bağlantılı kapının konum bilgisine (açık, kapalı…) ve hata bilgisine ulaşmak mümkündür. Bu da sağlık, ulaşım, eğitim, kamusal ve kurumsal yapılarda mevcut tüm kapıların uzaktan erişim ve bir merkezden yönetimine imkan verir. Hatalı montaja izin vermeyen bağlantı düzeneği ile değişik boyut ve şekillerdeki bağlantı elemanlarının kullanımına imkan sunar. Ayrıca 90-230 V arasında elektrikle çalışabilen EGS enerji tasarrufu sağlar.

 

3-KONTROL PANELİ:

Esdor® Dizayn Kontrol Paneli ile tüm temel ayarlar mekanizma kapağını açmadan yapılabilir. Böylece montaj ekibinin hatasız ve kolaylıkla tüm ayarları yapmasına imkan verir. Bu özellik genel sürücüye dokunulmasından kaynaklanan zararları önleyerek uzun ömürlü olmasını sağlar. Özellikle son kullanıcıya dijital ekrandan fonksiyon seçimi, durum ve hata bildirimi gibi kullanım kolaylıkları sunan EGS Kontrol Paneli güncellenebilme özelliğiyle de konfor sunar.

 

4-ESDOR ELEKTROMEKANİK KİLİT:

Esdor® Dizayn Elektromekanik Kilit özgün tasarımı sayesinde kapı güvenliğini garanti eder. Tek yön ve kilitli pozisyonda, yalnızca kilitli pozisyonda, her yönde kilitleme gibi kullanıcı ihtiyaçlarına seçim imkanı sağlar. Kanat hareket sistemi üzerinden kilitleme yapıldığı için kapının zorlanması, kayışın kesilmesi vb. durumlarda dahi kontrol dışı açılıma izin vermez.

 

5-FOTOSEL:

Esdor Otomatik Kapı Sistemleri ürün ve insan güvenliği odaklı tasarım ürünleri olmakla birlikte ek güvenlik unsurları da asla gözardı edilmez. Her otomatik kapı kurulumunun olmazsa olmaz parçası fotosel, kapı kanatları arasında canlı veya cansız varlığın bulunması halinde migroişlemci ile iletişim sağlayarak kanatların kapanmasını engeller. Böylece can güvenliği sağlandığı gibi çarpmalardan dolayı kapı kanatları ve elektronik aksamın zarar görmesi engellenir.

 

6- AÇMA AKSESUARLARI:

Esdor Otomatik Kapı Sistemleri kullanıcıların ihtiyaç ve tercihlerine göre Radar, El yaklaşım, Şifre, Uzaktan Kumanda vb çeşitli açma sistemlerinin kullanımına imkan verir.

 

Merkez ve fabrikası Ankara’da bulunan EKOL Otomasyon Sistemleri A.Ş. tarafından yapılan AR-GE projesi ile üretilen Esdor Otomatik Kapı Sistemi, TÜBİTAK onaylı ve patentli bir üründür. ISO, TSE, San.Bk.,TTGV, ODTÜ gibi bağımsız kuruluşlardan, kamu kurumlarından ve üniversitelerden alınmış test, rapor ve sertifikalara sahiptir.

Özgün tasarımı ile ”Türkiye’nin ilk Otomatik Kapısı” olarak 15 yıldır müşteri konfor ve güvenliğine hizmet etmektedir. 1100 m2 üretim tesislerinde inovasyon faaliyetleri sürdürülen ESDOR Otomatik Kapı Sistemleri, hermetik kapılar, RF kapıları gibi medikal görüntüleme merkezlerinin, hastanelerin, laboratuar ve farmasötik üretim merkezlerinin ihtiyacı olan özel nitelikli ürün gamıyla da “zaman üstü kapı sistemi” tanımlamasını hakettiğini kanıtlamaktadır.