Hermetik Menteşeli Kapılar EHS-M (Otomatik / Manuel)
Hermetik Menteşeli Kapı
Hermetik Menteşeli Kapı

animasyon_dikacilir

Menteşeli 90 Derece Açılır Kapı Mekanizma
Otomatik Menteşeli Kapı Mekanizması

Sızdırmazlık gereken odalar için menteşeli hermetik kapı (90 derece açılır)

 

Sızdırmazlık Test Raporu No: EN 1026 – 215168

EHS-M Menteşeli hermetik kapı bugünün ve geleceğin gereksinimlerini en titiz şekilde karşılamak üzere geliştirilmiştir.

1200 mm genişliğe kadar tek veya çift kanat üretilebilmektedir. EHS-M menteşeli hermetik kapılar EMS otomatik kapı mekanizması takılarak 250 kg ağırlığa kadar otomatik olarak çalıştırılabilir.

 

Otomatik kapı sistemleri içerisinde de sızdırmazlık özelliğine sahip olan kapılar hermetik kapı olarak tanımlanır.

Operasyonel işlerin yapıldığı alanlarda hijyen sağlamak için mutlaka kapılarının da sızdırmaz özellikte yapılması gerekir. Hastanelerin  ameliyahane veya reanimasyon kısımlarında hem hijyeni hem de ortam havasının basınç, ısı vb.özelliğini korumak amacıyla mekanın hermetik kapıyla koruma altına alınması sağlanır.

Benzer şekilde farmasötik üretim tesisi, gıda üretim tesisi gibi hassa üretimlerin yapıldığı alanlarda iklimlendirme ve hijyen temin etmek için hermetik kapılara ihtiyaç vardır.

ESDOR Hermetik Menteşeli Kapılar bu ihtiyaçları karşılamak amacıyla üretilmiştir.

Kullanıcı isteğine göre 1200 mm. genişliğe kadar tek kanat, çift kanat, otomatik veya manuel olarak üretilmektedir.

ESDOR Hermetik Kapılar özel tasarım alüminyum profillerle oluşturulmaktadır. Zira toz tutmaya elverişli yüzey ve detaylar hermetik kapılara uygun değildir. Antibakteriyel özellikli malzemelerle üretilen kapı kanatlarında, yalıtım ihtiyacına uygun panel çeşitleri uygulanabilir. Kurşunlu veya farklı dansitelere sahip poliüretanlı paneller kullanılır.

hermetik-otomatik-hava-sizdirmaz-menteşeli-swing-90 derece-kapi-63

Esdor® EHS-M hermetik (sızdırmaz) kapılar

  • Hastane ve laboratuarlarda,
  • Yüksek teknolojik ve famasötik ürün yapan fabrikalar ve temiz odalarda,
  • Gaz sızdırmazlığı gerektiren odalarda,
  • Tiyatro vb. gibi ses yalıtımı gerektiren mekanlarda yaygın biçimde kullanılmaktadır.

*Güçlü, kaliteli ve toz barındırmayan profiller

*Gizli menteşeler ve gizli itici

*Paslanmaz çelik kol, kilit ve ayarlanabilir kilit karşılığı

50 mm gözetleme penceresi (temperli, kenarları 20 mm özel boyalı)

*Ses ve ısı geçirmeyen paneller

*Her kalınlıktaki duvara ayarlanabilir kasa ve panel kaplama

Otomatik ve Manuel Hermetik Menteşeli Kapı Ölçüleri


Tek Kanat                                 Çift Kanat

(Duvar Boşluğu)                        (Duvar Boşluğu)

1000 / 2140-2500                      2000 / 2150-2500
1100 / 2150-2500                      2200 / 2150-2500
1200 / 2150-2500                      2400 / 2150-2500

Panel Çeşitleri:


* Laminat Panel

* Paslanmaz çelik panel

* Cam panel

* Ses önleyici panel (Laminat,paslanmaz çelik)

* Ateşe dayanıklı panel (Laminat,paslanmaz çelik)

* Radyasyon geçirimsiz paneller (Laminat,paslanmaz çelik ve camlı)

* Opsiyonel: Pencere

 A) ESDOR EHS-M-M  HERMETİK MENTEŞELİ MANUEL KAPILAR:

Sızdırmazlık (hermetik) ihtiyacı olan tüm mekanlarda, dış ortamdan gelecek toz, ses, hava vb hijyen bozucu unsurları engellemek ve gereksinimlere uygun hale getirilmiş iç ortam koşullarını korumak amacıyla tasarlanmış olan özgün bir hermetik kapı sistemidir.

Kullanılan materyallerin cinsi, şekli ve hermetik birleşim özellikleriyle farklı bir tasarim olan Esdor EHS Hermetik Kapı Sistemleri, iç ortamın yanı sıra dış ortamın korunması amacıyla da güvenle kullanılabilir.
Kapı kanatlarının hermetik kapanmasına ek olarak kanat içinde kullanılacak engelleyici unsurlarla radyasyon vb. zararlı sızıntılar önlenebilir. Kullanıcı ihtiyacına göre manuel veya otomatik olarak çalıştırılır.

 

1-Hermetik Kapı kanatlarında kullanılan alüminyum profiller en az 2-2,5 mm et kalınlığında,
34, 50, 80 mm genişlikte, 63 mm derinlikte ve eloksal boyalıdır. Profil kenarları yuvarlak hatlı olup toz ve bakteri barınmasını engeller.
2-Tek veya çift kanat kapı kanadı kapanırken sabit kısımlara ve zemine otururarak sıkıştırır.
Kapı kanatlarının çevresinde bulunan antibakteriyel silikon contalarla hava sızdırmazlığı sağlanır.
3-Açılma genişliği 1200 mm, açılma yüksekliği 2500 mm’ye kadar yapılabilmektedir.
4-Kapı boşluğunu çerçeveleyen yan duvarları, kanatta kullanılan panel malzemesi ile duvar kenarları bağlantı vidaları görünmeyen özel profillerle kaplanır.
5- Kapı kanatlarında MDF üzerine çift yüzlü 50 mm laminat panel, 50 mm paslanmaz çelik panel veya 4+4+26+4+4 mm kalınlıkta özel lamine cam kullanılabilir. Ayrıca kurşun levha vb özel sızdırmazlık elemanları kullanılabilir.
9- Opsiyonlar: Pencere, mekanik kilitleme çeşitleri, iki kanatlı kapı, ses önleyici panel, ateşe dayanıklı panel, cam panel ve cam olmayan panellerin içerisinde 400/400 mm, 220/600 veya 300/600 mm pencere opsiyonları bulunmaktadır.

hermetik-otomatik-hava-sizdirmaz-menteşeli-swing-90 derece-kapi-çiftli-101
 B) ESDOR EHS-M-O  HERMETİK MENTEŞELİ OTOMATİK KAPILAR:

Esdor EMS Hermetik Kapı Sistemleri otomatik çalıştırılmak istendiğinde Esdor Akıllı Kapı Mekanizmalarıyla hermetik otomasyon sağlanır. Kullanıcıların birçok hassas ayarı yapmasına imkan vererek konforlu bir kullanım sunar.

 

1-Bilgisayar kontrollü sisteme sahip olup, tüm hareketlerini kendisi kontrol eder. Açma, kapama frenlemelerini otomatik olarak kendisi ayarlar. Yüksek hızdan yavaş hıza geçmesi yumuşak olur. Hareketlerini sürekli olarak hesaplar. Kullanım hatalarından kaynaklanacak arızalara karşı kendini korur. Açılma esnasında açılma açısı ve açılma-kapanma hızı arzu edildiği gibi programlanabilir.
2-Otomatik açma-kapama, tamamen kapalı, kilitli, tek yönde kilidin her kapanışta kilitlenmesi, istenilen ölçüde ayarlanabilen kış açıklığı, tamamen açık, alarm, acil açılma, gece kilidi, sıralı açılma vb gibi kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun fonksiyonları seçebilmesine imkan veren kullanıcı kolaylıkları bulunmaktadır.
3-Kullanıcı tarafından, açık bekleme zamanı, kapanma hızı, yavaş kapanma hızı, kapatma hassasiyeti, yavaş kapanma hassasiyeti, kapalı tutma kuvveti, açma hızı, yavaş açma hızı,yavaş açma hassasiyeti, açık tutma kuvveti, sesli uyarı, motor yönü, kilit tipi ayarları yapılabilir.
4-Radar, el yaklaşım cihazı, kart okuyucu, şifre cihazı, buton vb. açma sistemleri ile otomatik olarak açılıp kapanır. Ayrıca kapı kilitli konumda iken dışarıdan açabilme düzeneği bulunmaktadır. Acil açılma ve açık bekleme özelliği vardır. (Aksesuar bağlantıları için 24 Vdc enerji mevcuttur.)
5-Açık kalma süresi 0 – 60 sn ayarlanabilir.
6- En yüksek kapı ağırlığı 250 kg’dır.
7-Çalışma voltajı 230 volt olup, elektronik ünite elektrik dalgalanmalarında ve her türlü şase durumunda kendi korur, herhangi bir arızaya yol açmaz.
8-Motor DC tip, periyodik bakım gerektirmeyen, yoğun kullanıma uygun ve titreşim yapmaması için süspansiyon sağlayacak şekilde monte edilmiştir.
9-Kapı, elektrik kesintilerinde manuel olarak rahat açılıp kapatılabilecek olup elektrik kesilmesi sonrası mekanizma, otomatik olarak kendini programlar.
10-Açılma, kapanma sırasında önde veya arkada bir engelle karşılaştığında (fotosellerin dışında) otomatik hareketini geri alması için “geri dönüş hassasiyeti” vardır.

hermetik-otomatik-hava-sızdırmaz-menteşeli-swing-90 derece-kapi-çiftli-102
Hermetik Menteşeli Kapı