OTOMATİK KAPI HİJYEN SAĞLAR - Esdor Otomatik Kapılar %
Otomatik Kapı Sistemleri alanında Türkiye’nin ilk otomatik kapı sistemini gerçekleştirerek aldığı patentle öncü kuruluş niteliğini tescilleyen Ekol Otomasyon otomatik fotoselli kapılar: yana kayar, teleskopik, hermetik kapıların üretimini yapmaktadır.
Otomatik Kapı, Hermetik Kapı, Fotoselli Kapı
2595
post-template-default,single,single-post,postid-2595,single-format-standard,bridge-core-2.3,ajax_fade,page_not_loaded,,vss_responsive_adv,vss_width_768,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-21.7,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

OTOMATİK KAPI HİJYEN SAĞLAR

OTOMATİK KAPI HİJYEN SAĞLAR

Teknolojik yenilikler günlük hayatımızın her alanında işlerimizi kolaylaştırması bakımından memnuniyet verici bir hızda ortaya çıkıyor. Her gün bir yenisi ekleniyor. Özellikle otomatik çalışan ürünler hemen benimseniyor. Meyve suyu elde etmekten yumurta kaynatmaya, bulaşık yıkamaktan ayran çırpmaya kadar mutfağımızdaki pek çok işimizi otomatik çalışan makinalarla yaparak zaman kazanmak ayrı bir önem taşıyor.

hs4Zamanın en önemli değer olduğunun daha iyi anlaşıldığı günümüzde zaman kazandırıcı ürünler hemen ilgi görüyor. Bununla birlikte temizlik kavramı da giderek daha önemli hale gelmeye başlamıştır. Sağlığımızı direkt olarak ilgilendiren hijyen konusunda birinci sırayı otomatik kapılar almaktadır.

Otomatik Kapılar el sürmeden açılması nedeniyle özellikle toplu yaşam alanlarında hemen her geçiş noktasında tercih edilmeye başlandı. On beş yıl öncesine kadar gerek resmi kurumlarda gerekse özel sektörde prestij amaçlı kullanılmaktaydı. Fakat bilhassa hijyen sağlama özelliği dolayısıyla kamusal alanlarda hemen hemen her geçiş noktasında otomatik kapı tercih edilmektedir.

Otomatik kapılar çeşitli açma sistemiyle kontrol edilebilmektedir. Hareketi algılayan ve radar denilen sensörler kullanıldığında kapıya yaklaşıldığında belli bir mesafeye gelindiğinde otomatik kapı açılır. Geçtikten sonra kapanır.

İç mekanda kullanılan otomatik kapılarda ise el yaklaşım cihazı denilen cihazlar daha çok tecih edilir. Bu cihazlara dokunmaksızın sadece elinizi gösterdiğinizde kontrol sistemine komut gider ve otomatik kapı kendiliğinden açılır.

Günümüzde yukarıda bahsettiğimiz sensörler, yani radar, el yaklaşım cihazı gibi algılayıcılar çeşitli teknolojik gelişmelerden yararlanarak geliştirilmektedir. Söz gelimi parmak izini okuyan algılayıcılar, göz irisini okuyan algılayıcılar, vücut ısısına duyarlı olanlar gibi bir çok farklı belirteci algılama kaabiliyetine sahip sensörler üretilmektedir. Bunların tamamı da otomatik kapı sistemlerinde kullanılmaktadır. Müşterinin ihtiyacına en uygun olan otomatik kapı sensörü kullanılmaktadır.