OTOMATİK KAPI BAZI ALIŞKANLIKLARI DEĞİŞTİRDİ - Esdor Otomatik Kapılar %
Otomatik Kapı Sistemleri alanında Türkiye’nin ilk otomatik kapı sistemini gerçekleştirerek aldığı patentle öncü kuruluş niteliğini tescilleyen Ekol Otomasyon otomatik fotoselli kapılar: yana kayar, teleskopik, hermetik kapıların üretimini yapmaktadır.
Otomatik Kapı, Hermetik Kapı, Fotoselli Kapı
2601
post-template-default,single,single-post,postid-2601,single-format-standard,bridge-core-2.3,ajax_fade,page_not_loaded,,vss_responsive_adv,vss_width_768,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-21.7,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

OTOMATİK KAPI BAZI ALIŞKANLIKLARI DEĞİŞTİRDİ

OTOMATİK KAPI BAZI ALIŞKANLIKLARI DEĞİŞTİRDİ

Otomatik kapılar hayatımıza girdiğinden beri bir çok kolaylıklar ve avantajlar sağlamakla kalmamış, sadece nostalji olarak hatırlanabilecek alışkanlıklara da sebep olmuştur.

Bir fıkra vardır, belki çoğu insan biliyordur. Kayseri’lilerden özür dileyerek bilmeyenlere anlatalım.

Uzun zamandan beri görüşemeyen iki Kayseri’li arkadaş varmış. Bir gün bir alışveriş merkezinde karşılaşmışlar. Uzun uzun kucaklalşmış, hasret gidermişler. Biraz hoş beş yaptıktan sonra biri diğerine demiş ki: “Kaç yıldan beridir görüşemedik. Akşama evime yemeğe gel de hem yeyip içelim hem de eskiden yeniden konuşalım, sohbet edelim.”

d12Öbür Kayseri’li bir Kayseri’liden beklemeyeceği bu cömertlige şaşırmış. “Zahmet olmasın, rahatsız etmeyim.” demiş. “Rahatsız etmek ne demek, olur mu öyle şey, mutlaka bekliyorum” cevabını alınca belli belirsiz dudak bükerek “Iyi öyleyse, gelirim.. Yalniz bana adresi ver”demiş.


Arkadasi falan mahalle,filan sokak diye tarif etmeye başlamış. “Işte o sokağa gelince soldaki büyük beyaz kapının zilini burnunla çalarsın”deyince hayretle
“Adresi anladim ama zili niye burnumla çaliyorum?” diye sormuş.

“Canim” demiş Kayseri’li arkadası, “Bunda anlamıyacak ne var?.. Elin kolun hediyelerle dolu olacagi için kapının zilini ancak burnunla çalabilirsin…”

Otomatik kapılar insanı görünce algılayıp kapıyı kendi kendine açtığı için kimsenin zili burnuyla çalmasına gerek kalmadığı gibi, zahmet edip anahtar bile kullanma mecburiyeti kalmadı. Günümüzde otomatik kapı hastanelerin, resmi ve özel kurumların, mağazaların, dükkanların sadece genel girişlerinde değil, iç mekanlarında da geçiş noktalarının tümünde kullanılmaktadır. Ofislerden tuvaletlere kadar pek çok yerde otomatik kapı kullanılmaktadır. Son yıllarda site şeklinde kurulan konutların yanı sıra tek başına apartmanlarda da girişlere otomatik kapı takılmaktadır. Güvenliği sağlamak için de otomatik kapıdan yararlanılmaktadır