ESDOR OTOMATİK KAPI ALÜMİNYUM PROFİL SİSTEMLERİ - Esdor Otomatik Kapılar %
Otomatik Kapı Sistemleri alanında Türkiye’nin ilk otomatik kapı sistemini gerçekleştirerek aldığı patentle öncü kuruluş niteliğini tescilleyen Ekol Otomasyon otomatik fotoselli kapılar: yana kayar, teleskopik, hermetik kapıların üretimini yapmaktadır.
Otomatik Kapı, Hermetik Kapı, Fotoselli Kapı
2702
post-template-default,single,single-post,postid-2702,single-format-standard,bridge-core-2.3,ajax_fade,page_not_loaded,,vss_responsive_adv,vss_width_768,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-21.7,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

ESDOR OTOMATİK KAPI ALÜMİNYUM PROFİL SİSTEMLERİ

ESDOR OTOMATİK KAPI ALÜMİNYUM PROFİL SİSTEMLERİ

tiplerBinalarda yaya geçişi olan tüm geçiş alanlarında kullanılan kapıların dokunmasız olması günümüzde lüks olmaktan çıkıp zorunluluk haline geldi. Toplumda hijyen ve güvenlik gibi iki önemli konuda bilincin gelişmesiyle birlikte bu amaca yönelik araçların üretiminin ve kullanımının yaygınlaşmasına sebep oldu. Otomatik kapı sistemleri dokunmasız geçiş imkanı veren ve aynı zamanda alarm ve benzeri güvenlik araçlarının kullanımını mümkün kılan ürünler olarak önemli bir yapı unsuru oldu.

Otomatik kapı sistemleri bina ana girişlerinde veya iç alanlardaki geçiş noktaları, odalar gibi bölümlerde yaya trafiğinin kontolünde ihtiyaç duyulan malzemeler olmakla birlikte konfor ve estetik sağlaması nedeniyle de temel yapı malzemesi kategorisinde yer almaktadır.

Otomatik kapı sisteminin birincil derecede önemli olan kısmı mekanik tasarımı ve düzgün montajıdır. Otomatik çalışmasını temin eden donanımı ne denli mükemmel olusa olsun bir otomatik kapının sağlıklı ve tam fonksiyonel çalışması için sağlam bir zemine, tekniğine uygun olarak ve yine teknik gerekleri karşılayacak malzemelerden oluşan sabit ve hareketli kanatlardan meydana gelen bir profil sistemi kullanılması şarttır. Zira otomatik veya yapay zekaya hangi ürün olursa olsun düzgün çalışması için sağlam bire zemin üzerine kurulması şarttır. Otomatik kapının monte edildiği duvar ve zemin sağlam ve net ölçüsünde olmazsa kapı kanatlarının çalışması sağlıklı olamaz. Örneğin yana kayar bir kapı manuel olarak yani elle sorunsuz olarak açılıp kapanıyorsa otomatik kapı mekanizmasıyla birleştirildiğinde otomatik olarak sorunsuz çalışır. Manuel çalışmasında sürtünme varsa otomatik çalışması ya hiç nünkün olmayacak ya da kısa zamanda arıza yapmasına sebep olacaktır. Bu sebeple Otomatik Kapı mekanik ünitesi çok önemlidir.

Esdor Otomatik Kapı Alüminyum Profil Sistemleri bir otomatik kapı kurulumunun gerektirdiği tüm teknik ve estetik özelliklere sahip özgün ürünlerdir. Deformasyona uğramadan yıllarca kullanılacak sağlamlıkta üretilen Esdor Otomatik Kapı Alüminyum Profil Sistemleri kasa ve alüminyum kanat profillerinin yanısıra tüm bağlantı elemanları ve aksesuarları da dahil olmak üzere komple bir paket ürün olarak üretilmektedir. Bu özellikleriyle uygulamacılara kolay ve sağlıklı montajı garanti eder.