BİR OTOMATİK KAPI HİKAYESİ 4 - Esdor Otomatik Kapılar %
Otomatik Kapı Sistemleri alanında Türkiye’nin ilk otomatik kapı sistemini gerçekleştirerek aldığı patentle öncü kuruluş niteliğini tescilleyen Ekol Otomasyon otomatik fotoselli kapılar: yana kayar, teleskopik, hermetik kapıların üretimini yapmaktadır.
Otomatik Kapı, Hermetik Kapı, Fotoselli Kapı
16099
post-template-default,single,single-post,postid-16099,single-format-standard,bridge-core-2.3,ajax_fade,page_not_loaded,,vss_responsive_adv,vss_width_768,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-21.7,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

BİR OTOMATİK KAPI HİKAYESİ 4

BİR OTOMATİK KAPI HİKAYESİ 4

Esdor otomatik kapı ürünlerinin farklılığını yaratan unsurun Esdor dizayn felsefesi olduğundan sözetmiştik. Bu çok dikkate değer önemli bir konu olduğu için üzerinde durulması gerekir.

Bilindiği gibi son iki yüz yılın dünya ekonomi ve teknoloji gelişimine damgasını vuran sanayi devrimi ile bazı ülkelerin gelişmişlik düzeyleri açık ara farkla yükselmiş, diğerleri az gelişmiş ve gelişmemiş ülkeler şeklinde kategorize olmuştur. Bunda sosyal, siyasi, coğrafi, tarihi vb.çok farklı parametrelerin etkileri olmakla birlikte hepsinin de temelinde yatan ana unsur insandır. İnsanın hayata bakışı, kendini konumlandırdığı yer ve tuttuğu hedefin de birey ve toplum hayatının ana yönlendiricisi olduğu bir gerçektir. Bu gerçeğin ışığında insanı düşünmeye ve harekete geçmeye iten güç merak ve sorgulamadır.

Felsefenin özünü oluşturan merak ve sorgulama, sorulara sistemli bir açıklama getirmek yönünde yoğunlaşırsa felsefi düşünüş haline gelir. Bu noktadan itibaren felsefi düşünce sıradan düşünceden ayrılır. Çünkü açıklama arayışı önceden kazanılmış bilgiler üzerine düşünmeye, bunun üzerine sorgulama ve açıklamayı bulmaya yöneltir.

Teknolojinin de “sanat, zanaat ve akıl yürütme” kelimelerinden oluştuğu dikkate alındığında felsefeyle ilişkisi açıkça ortadadır. Teknolojik ürün olarak tanımladığımız ne varsa tümüne baktığımızda insanın merak ve sorgulama çabası sonunda doğayı taklit ederek insan ihtiyaçlarını karşılama gayretinin ürünü olduğunu görürüz. Ancak teknolojik gelişmenin insanın faydası kadar zararına da sebep olduğu gözden kaçırılmayacak bir gerçektir. İşte buradaki handikapı ortadan kaldırmanın yolu Esdor dizayn felsefesinde olduğu gibi “doğayı insan yararına sunma” amacının ön tutulmasıdır.

Esdor dizayn felsefesi “doğayı insan yararına sunma” odaklı olup insanın sürekli değişen istek ve ihtiyaçlarını karşılamak üzere ar-ge çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Mevcut Esdor otomatik kapı tip ve model gamını sürekli geliştirmekte ve yenilemektedir.

(devamı var)