BİR OTOMATİK KAPI HİKAYESİ 5 - Esdor Otomatik Kapılar %
Otomatik Kapı Sistemleri alanında Türkiye’nin ilk otomatik kapı sistemini gerçekleştirerek aldığı patentle öncü kuruluş niteliğini tescilleyen Ekol Otomasyon otomatik fotoselli kapılar: yana kayar, teleskopik, hermetik kapıların üretimini yapmaktadır.
Otomatik Kapı, Hermetik Kapı, Fotoselli Kapı
16102
post-template-default,single,single-post,postid-16102,single-format-standard,bridge-core-2.3,ajax_fade,page_not_loaded,,vss_responsive_adv,vss_width_768,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-21.7,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

BİR OTOMATİK KAPI HİKAYESİ 5

BİR OTOMATİK KAPI HİKAYESİ 5

ESDOR Otomatik Kapılar farklı yapı ve ortamlarda, ısı değişkenlikleri, hava hareketleri, zemin özellikleri, maruz kalınan kimyasal etkenler, kullanıcı gereklilikleri gibi bir çok değişken gözönüne alarak yapılan teknik analizler sonucunda projelendirilirken ulaşım, montaj, fiyat ve servis konularında da müşteriler için “en uygun” olmasına özen gösterilir. Bu konularda özen göstermek demek daha alt yapı çalışmalarında bu konuları masaya yatırmak demektir. Esdor dizayn felsefesi doğrultusunda bir ürün tasarlanırken müşterinin gerçekten ihtiyaç duyup duymayacağı, önem derecesi, ikame unsurları, satış sonrası servis hizmeti alma imkanları, yedek parça ihtiyaçlarının temin ve teslim maliyetleri, malzeme kullanım ömrü gibi pek çok ayrıntı göz önüne alınır, ve böylece müşterinin alırken kazanmasına yardımcı olunur.

Esdor otomatik kapı ürünleri tasarlanırken hiç bir zaman “ kullan at “ mantığı benimsenmemiş, “uzun yıllar güvenle kullanma “ ilkesinden taviz verilmemiştir. Bu nedenle Esdor otomatik kapı ürünleri ya özgün ürünlerdir ya da sağlamlık, uzun kullanım ömrü, yedek parça garantisi gibi temel nitelikleri bakımından güvenilir fabrikalarda üretilmiş veya dünya genelinde kendini kanıtlamış ürünlerden seçilir.

Ürün tasarımı esnasında “ürün montajının en kısa sürede başarıyla yapılabilmesi “ için gereklerin öngörülmesi aşaması, en az ürünün kendisi kadar önemsenen bir adımdır. Çünkü montaj gerektiren bir ürün ne kadar kaliteli ve sağlam olursa olsun doğru zemine doğru uygulama ile yerleştirilmezse verimli çalışmaz. Özellikle otomatik kapıların montajı düzgün yapılmazsa düzgün çalışmaz. Hatalara rağmen çalıştığı durumlarda çeşitli aşınma ve deformasyonlardan ötürü tez zamanda kullanıcının mağduriyetine sebebiyet verir. Özellikle de otomatik kapı kullanıcılarının “beyin” olarak tanımladığı elektronik kontrol sistemleri geri dönüşümsüz olarak zarar görür. Bu durum ürünün yenilenmesine kadar uzanan yüklü bir masrafa sebep olur. Bir çok durumda kullanıcılar kısa sürede yeni bir otomatik kapı almak zorunda kalır. Kapının çalışmamasından dolayı yaşanan mağduriyetin ise bedeli para ile izah edilemez.

(devamı var)