OTOMATİK DAİRESEL KAPI

OTOMATİK DAİRESEL KAPI

Otomatik Dairesel kapılar özel ya da resmi kurumların, büyük mağazaların ve benzeri tüm yapıların girişlerinde göz alıcı ve etkileyici bir karşılama sağlar. Alışılagelmiş manuel döner kapıların sağladığı tüm avantajları sağlar. İç ortamda sağlanmış olan sıcak veya serin ortam konforunun bozulmasını önlediği gibi, enerji tasarrufuna da yardımcı olur. Dışarıda ve iç kısımda yer alan mekanızmaların biribiriyle senkronize bir şekilde sıralı açılması sayesinde döner kapıdan daha rahat bir geçiş sunar.

 

Otomatik döner kapılar kullanıldığı bir çok ortamda yoğun insan trafiğinin olduğu zamanlarda arıza riski taşır. Zira insanların dönmekte olan kapıyı eliyle itmesi durumunda otomatik sistem hata algılayarak hareketini durdurur. Bu durumun sıklıkla tekrarlanması durumunda da arıza meydana gelir. Otomatik dairesel kapılarda ise bu risk sıfırlanmış olur. Çünkü otomatik kapı kanatlarında bulunan fotosel düzeneği sayesinde insan geçişi olduğu sürece kapılar açık pozisyonda kalır. Böylece otomatik kapının gereksiz hareketleri olmaz.

Otomatik Dairesel kapılar tasarımcılara da alternatif model seçenekleri sunar. Örnek olarak binanın dış kısmında oval form kullanılırken iç kısmında düz yana kayar otomatik kapı veya prizmatik yana kayar otomatik kapı kullanmak mümkün olabilir. Böylesi alternatif model seçimlerine olanak vermesi bakımından da otomatik dairesel kapılar dikkat çekicidir. İç kısımda farklı model kullanımı demek, iç mekan dekorasyonlarında müşteri ihtiyaçlarını estetik ve fonksiyonel çözümlerle karşılamak demektir. Bu yönüyle yıllardan beri kullanılan, en alışılmış çözüm olan döner kapılara ciddi bir rakip olmaktadır.