Yana Kayar Otomatik Kapılar - Esdor Otomatik Kapılar
Otomatik Kapı Sistemleri alanında Türkiye’nin ilk otomatik kapı sistemini gerçekleştirerek aldığı patentle öncü kuruluş niteliğini tescilleyen Ekol Otomasyon otomatik fotoselli kapılar: yana kayar, teleskopik, hermetik kapıların üretimini yapmaktadır.
Otomatik Kapı, Hermetik Kapı, Fotoselli Kapı
1983
page-template-default,page,page-id-1983,bridge-core-2.3,ajax_fade,page_not_loaded,,vss_responsive_adv,vss_width_768,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-21.7,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

Yana Kayar Otomatik Kapılar

Yana Kayar Otomatik Kapılar

Farklı ve Yeni

EKS otomatik akıllı kapılar, dizaynı, yüksek teknolojisi ve montaj kolaylıklarıyla mevcutlardan farklı ve yeni bir çözümdür. Çağdaş yapı anlayışının ihtiyacı olan tüm fonksiyonları, kalite ve estetik unsurlarını da kapsayarak karşılar.

1.000.000 tur açma-kapama testi yapılmış Esdor mekanizmaların yüksekliği 12 cm.dir. Modüler sistem elektromekanik ünitesinin montajı çok kolaydır. Üstün zekalı (intelligent) kontrol sistemiyle her türlü kullanım hatalarından kaynaklanacak arızalara karşı kendini korur. Akıllı, düşünebilen, yorumlayabilen self-monitoring kontrol sistemi ile değişen koşulları algılar, hız ayarını otomatik olarak yapar ve ani hareketlere izin vermez.

Otomatik Fotoselli Kapı

ESDOR EKS 300 OTOMATİK AKILLI KAPI TEKNİK ÖZELLİKLERİ:

ESDOR KAPILARI 21. YÜZYILIN ÜRÜNÜ:

 25 yıldan fazla otomatik kapı deneyimi ile yapılan AR-GE sonucunda geliştirilen akıllı birsistemdir. Akıllı,düşünebilen,yorumlayabilen Self-monitoring kontrol sistemine sahiptir.Kontrollü hareketi sayesinde uzun yıllar çalışmayı garanti eder. Esdor Akıllı Kapılarda bulunan ve üstün zekalı (intelligent) olarak tanımlanan bu sistem hertürlü kullanım hatalarından kaynaklanacak arızalara karşı da kendini korur. Kapı kanatlarınınağırlığına göre hız ayarını otomatik olarak yapar ve ani hareketlere izin vermez. Kapı hareketi sürekli olarak hesaplanır ve hafızaya kaydedilir. Buna göre sistem kendini her anengellere karşı korur. Böylece yüksek performans sağlanır. 21.yüzyılın ürünü Esdor® kayar kapı ünitesi kolay ve çabuk montajı ile mükemmel birçözümdür. Mevcut ve yeni kapılara (alüminyum, ahşap, cam, PVC) kolaylıkla uygulanabilir.
MEKANİZMAYA AİT BİLGİLER:
1-Kontrol Ünitesi:
1.1-Çift yön, tek yön, açık, kapalı ve elektromekanik kilitli, kış açıklığı, sıralı açılma (airlock),acil açma, gece kilidi vb kullanıcı fonksiyonlarına sahiptir. Tek yönde isteğe bağlı olarak her kapanışta kilitlemeyi sağlar. Kış açıklığının istenilen ölçüde ayarlanmasına izin verir.
1.2-Açılma – kapanma hız ayarları (0.15 m/sn ile 1.1 m/sn), açık kalma süresi (0-60 sn), açmave kapanma hassasiyetleri, kış açıklıkları, kapalı baskı kuvveti, açık tutma kuvveti, sağ-solyönleri, elektromekanik kilit konumları ayarlanabilir. Açılma-kapanma sonlarında hız otomatikolarak bilgisayar tarafından düşürülerek ayarlanır. İtme güçleri ayarlanarak rüzgar direncisağlanabilir.
1.3-Kapı açılma genişliği tekli kanatlarda 1,5 m , çiftli kanatlarda 3 m ye kadar yapılabilir.
1.4-Taşıma kapasitesi 1 kanat için 150 kg, çift kanat için 200 kg dır.
1.5-Açılırken durma, kapanırken geri dönüş hassasiyet ayarları bulunmaktadır. Açılma,kapanma sırasında önde veya arkada bir engelle karşılaştığında(radar ve fotosellerin dışında),otomatik hareketini geri alır. Kendisine ve engellere zarar vermez. Kapı kullanıcı tarafından elle 5 cm açıldığında otomatik devreye girer, tamamen açılır.
1.6-LED göstergesi vardır. Her türlü kullanım hatalarında ışıklı sinyal verir. İsteğe bağlı seslisinyal verilebilir. Bu özellik kullanım hatalarından meydana gelebilecek arızaların doğrusaptanmasını sağlar. Göstergede o anki durum ve herhangi bir hata harfler ya da sayılarlabildirilir. Elektronik ünite hafızasında her hangi bir hatanın meydana geldiğini saklar veistendiğinde bu bilgiye ulaşılabilir.
1.7-Fotosel yalnızca kapı hareket durumundayken devrede olur, kapalı durumda devredençıkar. Esdor EKS 300 Teknik Özellikleri Sayfa:1/2R

1.8-Gelişmiş mikro işlemcisi ile açma ve kapanma mesafelerini otomatik ayarlar. Elektrikkesilmesi sonrası mekanizma, otomatik olarak kendini programlar.

1.9-Çalışma voltajı 230 volt (180-264 V) olup elektriği parazitlere karşı filtre eder. Elektronik ünite her türlü şase durumunda kendi korur, herhangi bir arızaya yol açmaz.

2-Dijital ve Anahtarlı Fonksiyon Seçici Kumanda Butonları:

Kapının hareketleri isteğe bağlı olarak dijital veya anahtarlı kumanda butonları ile görevlitarafından kontrol edilebilir. Bu özel kumanda butonları istenilen yere monte edilebilir veaşağıdaki fonksiyonlar kullanılabilir :

-Çift yön -Tek yön -Açık -Kapalı-Kış açıklığı

3-Motor:

3.1-Motor, DC tip, yüksek kaliteli (24 V, 3500 rpm, 1/15 redüktörlü), periyodik bakımgerektirmeyen, yoğun kullanıma uygun ve titreşim yapmaması için süspansiyon sağlayacakşekilde monte edilmiş olup çok sessiz ve titreşimsiz çalışır.

4-Aksesuar ve Opsiyonlar:

Aksesuar bağlantıları için 24 Vdc enerji bulunmaktadır.

4.1-Açma Sistemleri: Radar , el yaklaşım cihazı, kart okuyucu, şifre cihazı, parmak izi okuyucu,anahtarlı buton, uzaktan kumanda vb. açma sistemleri ile açılıp otomatik olarak kapanır.

4.2-Fotosel: Otomatik açılan kanadın açık kalma süresi dolup kapanışa geçtiği an, radaralgılama sahası dışında bulunması muhtemel cisimlere hareketli kanadın çarpmasını önlemekamacıyla tesis edilecek sistemdir.

4.3-Akü Ünitesi:Kapı ağırlığına bağlı olarak 200-350 defa açılıp kapanır. Boşalan akübataryası elektrik geldiğinde kendini şarj eder.

4.4-Elektromekanik kilit:Kumanda butonu ile veya tek yönde her kapanışta kapıyı kanattankilitleyen elektromekanik kilit sistemine sahiptir.

5-Mekanik:

5.1-Montajı çok kolaydır.(Fişi tak , çalıştır).

5.2-Kapı, elektrik kesintilerinde manuel olarak çok rahat açılıp kapatılabilir. 5.3-Raylar alüminyum ve doğal eloksallidir.

5.4-Kendinden kilitlemeli orijinal alüminyum kapaklara sahiptir. Servis yapılması gerektiğindekapaklar yerinden sökülmeksizin, elle kolayca açılabilir ve açık durabilir.

6-ESDOR® Otomatik Kapı Alüminyum Üniteleri:

ES 30, ES 20Esdor otomatik yana kayar kapı üniteleri uluslararası kalite ve güvenlik şartlarını taşımaktadır. (CE-standartları). ISO 9001 sertifikalı, Türkiye’nin ilk TSE yeterliliğine sahip ve Sanayi Bakanlığı izni ile GarantiBelgesi düzenleyen Ekol’ün katkıları ve Esdor® alüminyum profil sistemleri ile satışa sunulur.

Empty section. Edit page to add content here.
Empty section. Edit page to add content here.