ESDOR TELESKOPİK KAPI SİSTEMLERİ - Esdor Otomatik Kapılar %
Otomatik Kapı Sistemleri alanında Türkiye’nin ilk otomatik kapı sistemini gerçekleştirerek aldığı patentle öncü kuruluş niteliğini tescilleyen Ekol Otomasyon otomatik fotoselli kapılar: yana kayar, teleskopik, hermetik kapıların üretimini yapmaktadır.
Otomatik Kapı, Hermetik Kapı, Fotoselli Kapı
2658
post-template-default,single,single-post,postid-2658,single-format-standard,bridge-core-2.3,ajax_fade,page_not_loaded,,vss_responsive_adv,vss_width_768,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-21.7,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

ESDOR TELESKOPİK KAPI SİSTEMLERİ

ESDOR TELESKOPİK KAPI SİSTEMLERİ

t1Günümüzde hijyen, estetik ve hız kavramları hayatın her alanında önem kazanmaya başladı. Bu kavramların farkına varma ve her yerde talep etme konusunda elbette ki teknolojinin hızla gelişmesi önemli etken oldu. Tekerleğin bulunuşuna kadar geri değilse de 17.yüzyılda otomobilin icadına kadar insanlar için “yol” bacakları ve ayaklarıyla yürünerek geçilecek yer anlamına geliyor ve yürüyerek gideceği yere ulaşmaktan başka bir şey düşünmüyordu. Otomobilin seri olarak üretilmesi ve kullanımın artması o kadar da hızlı olmadı. Özellikle ülkemizde 20. yüzyılın başlarına kadar ancak bazı büyük şehirlerde belli gelir düzeyindeki veya statüsü gereği otomobil kullanılıyorken, küçük şehirlerde o denli tanınmıyor, hatta bilinmiyordu. 20.yüzyılın yarısından itibaren yaygınlaşmaya başladı ama hala lüks bir araçtı. Nihayet 2000 lere yaklaşırken teknolojik gelişimin başdönürücü hızı adeta hayatı yeniden tanımlamaya ve yorumlamaya sebep olacak kadar değişime sebep oldu. İnsanlarda yaşamını sürdürmeye dair yeni beklentiler ve alışkanlıklar oluşmaya başladı. Bu süreçte yol kavramı artık yürüyerek aşılacak bir mesafe olmaktan çıktı ve otomobille veya benzer bir teknolojik araçla katedilecek bir şey oldu. Hemen hemen herkes için otomobili sahibi olmak bir lüks değil zorunlu ihtiyaç malzemesi konumuna geldi.

Teknolojik ürünlerle haşır neşir olunan aynı süreçte hayatımıza asansör, otomatik kapı kavram ve alışkanlıkları da girdi. İnsanlar artık çok katlı binalara girdiğinde merdivenleri çıkmak yerine üst katlara taşıyacak asansör ve hatta yürüyen merdivenler istemeye başladı. Hemen akabinde yürüyen yollar da büyük mekan ve tesislerde olmazsa olmaz araçlar oldu.

Otomatik kapı ise her geçiş noktasının olmazsa olmazı haline geldi. Bina girişlerinden başlayıp iç kapılara kadar dokunmasız ve kendiliğinden açılan kapılar kullanılmaya başlandı.

Esdor otomatik kapı sistemleri insanların bu ihtiyacını en ince ayrıntısına kadar hesaba katarak geliştirilmiştir. Özellikle dar geçiş noktalarında da dokunmasız geçiş isteklerine cevap vermek üzere üretilmiş olan teleskopik kapılar kullanıcı beklentilerini en iyi şekilde karşılamaktadır.

Esdor Teleskopik Kapılar bir yana veya iki yana açılma imkanı ile farklı kullanım seçenekleri sunarak, ister geniş alanlarda daha büyük açıklık sağlamak isterse dar noktalarda en geniş açıklığı sunmak üzere tasarlanmıştır.