Temiz Oda Kapısı - Esdor Otomatik Kapılar %
Otomatik Kapı Sistemleri alanında Türkiye’nin ilk otomatik kapı sistemini gerçekleştirerek aldığı patentle öncü kuruluş niteliğini tescilleyen Ekol Otomasyon otomatik fotoselli kapılar: yana kayar, teleskopik, hermetik kapıların üretimini yapmaktadır.
Otomatik Kapı, Hermetik Kapı, Fotoselli Kapı
2845
post-template-default,single,single-post,postid-2845,single-format-standard,bridge-core-2.3,ajax_fade,page_not_loaded,,vss_responsive_adv,vss_width_768,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-21.7,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

Temiz Oda Kapısı

Temiz Oda Kapısı

ESDOR TEMİZ ODA KAPILARI

Temiz oda kavramı , belirli bir parçacık boyutunda parçacıkların sayısının metre küp başına değerini ifade eder.

İlaç, yarı iletken üretimi, biyoteknoloji, ilaç sanayi, LCD (LCM) üretimi gibi sektörlerde ,sağlık alanında, bilimsel araştırma laboratuarları gibi hava kontrolu gerektiren alanlar için kullanılan bir ifadedir. Kritik öneme sahip bu ortamlarda oda tasarımı, kullanılan malzeme ve kullanılacak ekipman cinsi, havalandırma, hava temizleme, insan ve malzeme giriş prosedürleri standardize edilmiştir.

Temiz oda kapıları söz konusu standartların sağlanmasına olanak veren özel tasarım ürünlerdir.

Genel özellikleri itibariyle hijyenik, antibakteriyel ve kolay temizlenebilir, darbelere dayanıklı yüzeye sahip olması, kapı kolu dahil dik açı oluşturacak hiç bir detay bulumaması ve istenen ölçüde hava geçirimsizliği sağlamasıdır.

Aynı şekilde ihtiyaç duyulması halinde yapılacak olan gözetleme pencerelerinin birleşim noktalarının da girinti çıkıntı oluşturmayarak kapı paneli ile hemyüz olacak şekilde tasarlanmış olması gereklidir.