Esdor | Otomatik Kapı Standardı 1
Otomatik Kapı Sistemleri alanında Türkiye’nin ilk otomatik kapı sistemini gerçekleştirerek aldığı patentle öncü kuruluş niteliğini tescilleyen Ekol Otomasyon otomatik fotoselli kapılar: yana kayar, teleskopik, hermetik kapıların üretimini yapmaktadır.
Otomatik Kapı, Hermetik Kapı, Fotoselli Kapı
2705
post-template-default,single,single-post,postid-2705,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-16.7,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive

Otomatik Kapı Standardı 1

Otomatik Kapı Standardı 1

Otomatik Kapılar

Bolum 1 : Urun Gerekleri ve Test Yontemleri

Bu taslak Avrupa Standardı, CEN (Avrupa Standardizasyon Komitesi) incelemesi icin CEN uyelerine sunulmaktadır. CEN/TC33/WG 4/TG 12 ile/tarafından hazırlanmıştır.

Bu taslak bir Avrupa Standardı olursa CEN uyelerinin, hicbir değişiklik yapmadan bu Avrupa Standardına ulusal standart statusu verilmesi icin şartlar ongoren CEN/CENELEC İc(dahili) Duzenlemelere razı olması kesindir.

Bu Avrupa Standardı CEN tarafından uc resmi versiyonda (İngilizce, Almanca, Fransızca) tanıtılmıştır. Bir CEN uyesi sorumluluğu altında bir başka dile cevrilen ve Merkezi Sekreteryaya bildirilen herhangi bir dildeki versiyon resmi versiyonlarla aynı statuye sahiptir.

CEN uyeleri, Avusturya, Belcika, Cek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Luksembourg, Hollanda, Norvec, Portekiz, ispanya, İsvec, İsvicre ve İngiltere’nin ulusal standartları kurullarıdır.

Önsöz

Bu Avrupa Standardı AFNOR tarafından duzenlenen, TC 33 “Kapılar, pencereler, panjurlar, bina donanımı ve perde duvarlama (curtain willing)” sekreteryasının WG 4/TG 12’si vasıtasıyla hazırlanmıştır.

Bu Avrupa Standardı, genel başlık altında aşağıdaki bolumlerden oluşmaktadır:

Bolum 1 : Urun gerekleri ve test yontemleri

Bolum 2 : Otomatik kapılarda guvenlik

Bu Avrupa Standardı, kurulu otomatik kapıları icin EC Yapı Malzemeleri Talimatı 89/106/EEC (Talimat Kurulu)’nun başlıca gereklerini belirtmektedir. Kurulu otomatik kapılar icin EC Makine Aksamı Talimatı 89/392 EEC (Talimat Kurulu)’nun başlıca gerekleri de kapsamaktadır.

Bu standardın yerini alan mevcut Avrupa Standardı yoktur.

Bu urun standardın şartları makine imalatı standartlarında belirtilenlerden farklı olduğu zaman, bu urunun standardının şartlarına gore tasarlanmış ve yapılmış kapılar icin diğer standartların şartlarının yerini alır.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.